Home › Moc owoców acai - zobacz o tym doskonałym środku na odchudzanie

Tuesday, April 25 2017, 16:59

Moc owoców acai - zobacz o tym doskonałym środku na odchudzanie

Jagody acai są w ostatnim czasie hitem wspomagającym odchudzanie.

Te małe owoce przewaznie w naszym kraju dostępne są w formie kapsułek z zawartością owoców, bądź soku. Nie każdy zna dodatkowe zalety tych owoców, występujących jedynie na płodnych glebach Amazonii.

A w końcu to rodowici mieszkańcy tamtego miejsca Ameryki Południowej stosowali je już w XIX stuleciu, przewaznie w chorobach żołądkowych, albo zakażeniach skórnych. Jagody acai są źródłem substancji odżywczych, które są niezastąpione dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z pominięciem antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, mającymi wpływ na minimalizowanie ryzyka wystąpienia takich schorzeń jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności albo dolegliwości układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie posiadają 18 aminokwasów.

Jagody i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają działanie mózgu, poprawiają koncentrację, mają też znaczenie dla kondycji włosów, skóry i paznokci.


Owoce acai to bogate złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w multum procesach mających miejsce w ludzkim ustroju.

Wreszcie owoce acai odgrywają rolę w odchudzaniu. Oczywiście osiągniecie zamierzonego celu nie będzie realne bez wprowadzenia odpowiedniego odżywiania i aktywności.

Ale dzięki zawartości błonnika, a w łączonych preparatach także chromu, kofeiny z owocami acai odchudzanie może być prostsze.

Wokół owoców Acai rosnie sporo opowieści. Warto podkreślić, że same owoce nie spowodują chudnięcia, ani też nie wyleczą wspomnianych schorzeń, bądź nowotworów. Mają za zadanie intensyfikować te terapie..