Home › Nauka ściężką do wygranej?

Friday, April 21 2017, 09:23

Nauka ściężką do wygranej?

,,Ucz się, ucz, ponieważ nauka do potęgi klucz! " - pewnie niejednokrotnie usłyszałeś to od ludzi bardziej obytych. Jedni mówią, że czas nauki jest niezwykły, a inni, że wspominają go jako najokropniejszy okres w ich życiu. Jak jest naprawdę? Nie da się tego ustalić, gdyż odczuwalnie widać, że zdania są różne. Każdy po zakończeniu szkoły wystawia indywidualną opinię na ten temat.

Można zaobserwować, że osoby, które obecnie się uczą częstokrotnie narzekają, ale z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak bardzo wesoło wspomina lata przebyte w szkolnej ławce.

Wydaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi osobami, a ich podejście zdumiewało.

Bywały oczywiście wyjątki.

W tych czasach też bywają, aczkolwiek przeważnie w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest rozumiana przez każdego odmiennie. Potrzeba na to spojrzeć subiektywnie. Niektórzy lekcją określają całe swoje życie. Zdobywają wiedzę, którą mogą ulokować w danej dziedzinie, ale nie twierdzą, że jest to zasługa szkoły.

Natomiast są osóbki, dla których edukacja kojarzy się jedynie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika.

Cóż, można by powiedzieć, że w każdym z tych stwierdzeń jest troszkę racji.

Trzeba pamiętać, że ludziom, którzy edukują się, mają wzorowe wyniki jest swobodniej w życiu, bowiem trafić na odpowiednie studia nie jest tak bardzo przystępnie.

geburtstagswünsche
Jeśli ktoś pragnie rozwijać się w kierunku np. medycyny, nauka jest nieodzowna, a zdobyta mądrość będzie wtórować przez calutki czas wykonywania swojego zawodu.

Żadna pomyłka nie jest dozwolona.

Osoby, które posiadają kłopoty z wiedzy, mogą się kształtować praktycznie.

Praca fizyczna dominuje nad umysłową.

To jednak nie powinno zniechęcać młodych osób do nauki, jako że z czasem docenią te godziny spędzone na uciążliwym powtarzaniu usypiającego materiału na egzamin. Reasumując: uzyskana mądrość i umiejętności towarzyszą nam ciągle, a przykładem może być czytanie i pisanie. Nauka daje dużo kluczy, a tylko do nas należy decyzja czy ich użyjemy..